Всички публикации на Мира Присяжнюк . Кривой рог , Украйна

Publications
https://avalanches.com/ua/kryvyi_rih_u_kryvomu_rozi_planuiut_vstanovyty_pamiatnyk_blahodiinykam_serhiiu_i_iev1845338_19_07_2021

У Кривому Розі планують встановити пам'ятник благодійникам Сергію і Євгенії Колачевським

Депутатка Криворізької міської ради Вікторія Третяк повідомила, що в Кривому Розі планують встановити пам'ятник меценату Сергію Колачевському та його дружині Євгенії, оскільки свого часу він заповів Кривому Рогу мільярд доларів, але через революцію у Російській імперії отримати гроші місто не змогло.

Варто зазначити, що архітектурно-містобудівна рада на засіданні одноголосно підтримала проект пам'ятника подружжю меценатів.

Нагадаємо, що Сергій Колачевський, якого ще називали «залізним королем», за життя зробив багато для розбудови Кривого Рогу. Будучи за професією лікарем, він вклався у розробку родовищ руди, які знаходилися на землях у Веселих Тернах. Також він був єдиним у ті часи підприємцем, який взяв на себе витрати на харчування гірників. Зарплати працівників також були вищими, порівняно з іншими підприємствами. Благодійник збудував для робітників їдальню, яка могла виконувати функцію театру, школу з безоплатним навчанням, лікарню, бібліотеку, лазню та цілу робітничу «колонію» з окремими квартирами, а також казармами для тимчасових працівників і холостих.

«Все боїться часу, але час боїться доброти» - ці слова Сергія Колачевського планують викарбувати на новому пам’ятнику.

Show more
0
8
https://avalanches.com/ua/kryvyi_rih__u_kharkivskii_likarni_pomer_tiazhko_poranenyi_u_zoni_oos_viiskovyi_z_k1845292_19_07_2021

У харківській лікарні помер тяжко поранений у зоні ООС військовий з Кривого Рогу

Вранці 19 липня пішов з життя 29-річний криворізький військовослужбовець Олександр Горбенко.

15 липня увечері під час обстрілу у зоні ООС криворізький військовий Олександр Горбенко отримав важкі поранення та 80% опіків тіла, внаслідок чого був негайно ушпиталений гелікоптером до Харкова. Однак, попри усі намагання лікарів, 19 липня 29-річний криворізький воїн помер.

Варто відмітити, що Олександр Горбенко стояв на захисті України з 2014 року.

Show more
0
6
Show more