Всі публікації Mateusz Kowalski . Варшава , Польща

Publications
https://avalanches.com/pl/warsaw__modsze_dzieci_mog_wrci_do_szkoy_podstawowej_316234_24_05_2020

Młodsze dzieci mogą wrócić do szkoły podstawowej.


Ale tylko 11 procent.

Od poniedziałku 25 maja uczniowie od pierwszej do trzeciej klasy mogą wrócić do szkoły. Ale według badań przeprowadzonych przez urząd miasta tylko mniej niż 11 procent rodziców zamierza wysłać swoje dzieci na zajęcia lub zajęcia we wspólnym pokoju.

Według Urzędu Miasta w tym tygodniu przeprowadzono ankietę we wszystkich 226 metropolitalnych szkołach podstawowych. Urzędnicy zapytali rodziców, czy wysłaliby swoje dzieci na zajęcia opiekuńcze i edukacyjne z elementami zajęć dydaktycznych 25 maja. Zgodnie z tymi deklaracjami - 10,74% musi wrócić do szkół podstawowych w poniedziałek.

Formuła zajęć jest zgodna z wytycznymi: Ministerstwa Edukacji Narodowej są określane przez dyrektora szkoły w zależności od sytuacji w placówce. Od niegozależy, czy będzie to edukacja w pełnym wymiarze godzin, czy stosowanie metod i technik nauczania na odległość. Zajęcia wynikające z wprowadzenia głównego programu nauczania w klasach 1-3 szkoły podstawowej będą prowadzone przez nauczycieli przedszkolnych.

Uczniowie szkół podstawowych nie mogą uczestniczyć, jeśli w domu jest pacjent lub kwarantanna. Dzieci nie będą akceptowane, jeśli mają gorączkę lub jeśli pracownik ma kaszel lub kichanie.

W klasie może być do 12-14 uczniów.

Show more
0
14
https://avalanches.com/pl/warsaw__niedwiedzie_znikaj_z_wybiegu_w_parku_316112_23_05_2020

Niedźwiedzie znikają z wybiegu w parku.


Niedźwiedzie znikają z podium na al. Solidarności.

Niedźwiedzie przed metropolitalnym zoo zachęcały dzieci do odwiedzenia zoo. Jednak po ostatnich ekscesach era się skończyła. Nie zobaczymy więcej zwierząt leżących na kamieniach z alei „Solidarności”. Dlaczego podjęto tę decyzję? „Bezpieczeństwo zwierząt w stolicy zoo jest najważniejsze. Niedźwiedzie na podium nigdy nie powrócą ”- powiedziała Carolina Galecka, rzeczniczka Urzędu Miasta w sieci społecznościowej.

W czwartek pijany 23-latek wskoczył do fosy i zaczął pływać z wielkimi niedźwiedziami! Zaczął ciągnąć za uszy i utopić Sabinę, jedną z praskich niedźwiedzi. Wszystko stało się przed przerażonymi mieszkańcami. Niedźwiedź w końcu uciekł, a strażacy wyciągnęli człowieka. Przybyła także policja, która natychmiast zajęła się nieodpowiedzialnym 23-latkiem. Bezsensowność 23-letniego nastolatka prawie skończyła się tragedią. Mężczyzna, który wskoczył na niedźwiedzia, w cudowny sposób przeżył jej idiotyczny dowcip. Ale okazuje się, że niedźwiedzie również miały szczęście. Jeśli rzucą się na atakującego, broń zostanie skierowana na nich.

Policja może strzelać do misiów!

Po strasznym incydencie w czwartek lokalne władze podjęły decyzję, która może zaskoczyć wielu mieszkańców stolicy, ale z pewnością jest dobra dla starych niedźwiedzi. - Bezpieczeństwo zwierząt w warszawskim zoo ma ogromne znaczenie. Po ostatnim oburzającym incydencie wspólnie z kierownictwem zoo postanowiliśmy przenieść niedźwiedzie do ogrodu. Spędzimy to w najbliższych dniach. Niedźwiedzie w pasie od ulicy nie wrócą - powiedziała w sobotę Karolina Galecka z Urzędu Miasta.

Show more
0
11
https://avalanches.com/pl/warsaw__zaprotestuj_ponownie_w_ten_weekend_315466_22_05_2020

Zaprotestują ponownie w ten weekend!


Policja ostrzega: nie można organizować spotkań. Przedsiębiorcy ogłaszają kolejny wiec protestacyjny w centrum stolicy w sieciach społecznościowych. Policja podkreśla, że ​​wszystkie spotkania będą nadal nielegalne w ten weekend.

Tym razem przedstawiciele tzw. „Strajku przedsiębiorców” zamierzają zebrać się w sobotę na Placu Defilad. Jeden z promotorów strajku, kandydat na prezydenta Pavel Tanaino, wzywa sieci społecznościowe do organizowania demonstracji, zachowując odległość dwóch metrów między nimi. Rzeczniczka policji wspomniała, czy spotkania mogą odbywać się w weekendy. - Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami organizacja spotkań jest niemożliwa! Ograniczenia dotyczą spotkań ”- powiedział Marchak. - Podkreślamy, że nie udzielono zgody na organizację spotkań. Wszystkie spotkania będą nielegalne - dodał.

Zakaz organizowania spotkań pozostaje w mocy wśród ograniczeń obowiązujących w całym kraju. Jednak sobotnia demonstracja pod hasłem „strajku przedsiębiorców” wywołała kontrowersje. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oświadczył Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i administracji o „złagodzeniu” zakazu.

Policja zatrzymała około czterysta osób, w tym pięć w sądzie, w związku ze zgromadzeniem w zeszłym tygodniu. Używali także gazu i siły fizycznej przeciwko zebranym, co, jak wyjaśniła policja metropolitalna, było wynikiem agresji protestujących i aktywnego ataku na oficerów. Krytykę niektórych polityków opozycji parlamentarnej wywołała informacja o zatrzymaniu Jacka Bure'a, członka Koalicji Cywilnej, której policja zaprzeczyła.


Show more
0
26
Show more