Ostrava, Moravskosl, Česko předpověď počasí

There are no advertisements in the Ostrava yet
Saturday (03.12)
Overcast
-1
  • °C
  • °F
-1°Feels like
1 mpsWind speed
0%Probability of precipitation
Friday
19%
2 mps
-2°
+1°
Saturday
14%
1 mps
-2°
+5°
Sunday
36%
1 mps
-1°
+5°
Monday
50%
1 mps
+1°
+8°
Tuesday
76%
2 mps
+3°
+7°
Wednesday
66%
1 mps
+3°
+5°
Thursday
92%
2 mps
+4°
Friday
62%
2 mps
+3°
Other News Ostrava
https://avalanches.com/cz/ostrava_27104_30_01_2020
https://avalanches.com/cz/ostrava_27104_30_01_2020

Pravděpodobně nejodlehlejší město České republiky od Prahy obsahuje neočekávaný diamant - komplex Dolny Vitkovice.


Fakta stručně:


- Doporučuji, abyste přišli přímo na vernisáž, pak klidně prohlédli muzeum a všechny vyhlídkové plošiny. Na vlakovém nádraží v Ostravě jeďte tramvají 1 nebo 2 (zastávka je přímo u východu z budovy nádraží) a pojeďte přímo na místo, asi jedenáctá, přesně tak, jak se nazývá Dolní Vítkovice. 15 minut, vlevo uvidíte městské krajiny - což znamená, že jste dorazili. Vystoupili jsme z tramvaje, vpravo a vlevo - pod mostem, který míjeli, znovu doleva a uvidíte tak bílou budovu, tady za ní je vstup do pokladny a informačního centra.


- Toto schéma je takové, že nezávislá inspekce komplexu je nemožná, pouze s průvodci. Ale to není těžké pochopit, stačí se obrátit k dívkám na recepci - rozumí anglicky a některým - dokonce dokonce polským - blízkost hranic na ně působí, takže se můžete pokusit vysvětlit rusky.

Koupíte si lístek, vysvětlí vám, kde se máte postavit a jakou barvu má vaše přilba (4 barvy přileb, aby turisté nebyli zmatení a nestali se ve skupině někoho jiného), přijde průvodce a povede vás kolem komplexu. Krásné dívky nám daly výtisk průvodcovy řeči v ruštině, takže nebyly vůbec žádné problémy + prohlídka byla vedena mladým chlapem s dokonalou češtinou, a přestože skupina zahrnovala pouze Čechy a několik Australanů, všechno bylo víc než jasné.


- A pak pokračujte, podívejte se, obdivujte - odvážně si vezměte plnou vstupenku za téměř 300 Kč - to je víc než za to. Budete vedeni po celém území, mimo jiné navštívíte vysokou pec a apoteóza bude výstup na Bolt Tower (to není šroub, o kterém jste přemýšleli, a Usain Bolt je jamajský atlet, který pravidelně navštěvuje Ostravu), kde z výšky 77 metrů město na první pohled, získají skvělé fotografie.


- Na věž Boltovaya je kavárna - ale to je absolutně pro estety, jsou zde poměrně drahé a čistě kávové buchty.


- kontrola komplexu - to jsou 2 hodiny, ale průvodce a tak vás vezmou opravdu všude. Proto, i když nemáte úzký zájem o metalurgii, budete se chtít vrátit znovu.

Show more
0
161
Other News Czech Republic

Jan Bendig ve výměně manželek v Žatci!


Druhá celebritní Výměna manželek probíhala v poklidu a příjemně. Po herci Mírovi Noskovi (44) se jí účastnil zpěvák Jan Bendig (28), jenž si vyzkoušel pobyt v početné romské rodině. Díky tomu si uvědomil, že i on touží po nějakém tom vlastním dítěti.


Jan Bendig zavítal přímo do Žatce, výměnu se svým partnerem popsal jako fajn zkušenost které nelituje.


Show more
0
36