Qal‘eh-ye Nāşerī, سیستان و ب، Jomhūrī-ye Eslāmī-ye Īrān پیش بینی آب و هوا

There are no advertisements in the Iranshahr yet
Tuesday (05.07)
Mostly Cloudy
+35
  • °C
  • °F
+39°Feels like
2 mpsWind speed
0%Probability of precipitation
Tuesday
2%
3 mps
+29°
+43°
Wednesday
8%
3 mps
+33°
+43°
Thursday
18%
3 mps
+32°
+41°
Friday
2%
2 mps
+31°
+43°
Saturday
2%
3 mps
+32°
+45°
Sunday
1%
3 mps
+29°
+45°
Monday
1%
3 mps
+32°
+44°
Tuesday
0%
3 mps
+31°
+44°
Other News Iranshahr
https://avalanches.com/ir/iranshahr__1376597_28_02_2021
https://avalanches.com/ir/iranshahr__1376597_28_02_2021

در بسیاری از مواقع، خصوصا در فصول سرد سال، ممکن است بالابر شیشه‌های خودرو خراب شود. در پی خرابی این بالابر، شیشه یا بالا نمی‌رود و یا این کار با سرعت بسیار کم انجام می‌شود. طوری که حوصله راننده یا سرنشینان خودرو سر می‌رود. این اتفاق می‌تواند امنیت خودروی شما را ضعیف کند.

امروز در این مقاله از یدکی مارکت با روش‌های مختلفی برای حل این مشکل آشنا خواهید شد. یدکی مارکت، دنیایی از اطلاعات محصولات مختلف است که می‌تواند زندگی را برای شما آسان‌تر کند.

چگونه شیشه بالابر ماشین را تعمیر کنم؟

مدت زمان طولانی از دورانی که شیشه بالابرهای خودروها دستی و چرخشی بود، می‌گذرد. امروزه تقریبا تمام خوردوها به بالابرهای دستی مجهز هستند. طبیعتا بالا برد شیشه خودرو با این بالابرها ساده‌تر بوده و زمان کمتری از فرد می‌گیرد.

اما این شیشه بالابرهای برقی مشکلات خاصی هم دارند. طبیعتا خرابی این نسخه‌ها از نسخه‌های دستی بیشتر بوده و تعمیر آنها نیز گاهی دشوارتر است. برای تعمیر این قسمت از خودروی خود، می‌توانید موارد زیر را چک کنید. اگر در این بخش‌ها مشکلی ملاحظه کردید، مطابق دستورالعمل آن را تعمیر کرده و بالابر را مجددا تست کنید.

1. بررسی فیوزها


اول از همه به سراغ فیوزها ماشین بروید. چه برای تعمیر بالابرهای برقی و چه برای تعمیر دیگر بخش‌های برقی خودرو، بهتر است قبل از هر چیز فیوزهای ماشین را بررسی کنید. جعبه فیوز با توجه به نوع خودرو می‌تواند در بخش‌های مختلفی از خودرو قرار بگیرد. اما عموما این جعبه در زیر دب موتور و کاور خودرو قرار دارد. گاهی هم در نزدیکی فرمان و یا داشبورد است. این جعبه از جنس پلاستیک است و درب آن به سادگی باز می‌شود.

از میان فیوزهای این جعبه، فیوز مربوط به بالابر شیشه را پیدا کنید. این کار را می‌توانید بر اساس نوع خودروی خود با کمک اینترنت انجام دهید. البته قبل از این کار می‌توانید راهنمای فیوز را مطالعه کنید. شاید در آن بتوانید فیوز مربوط به بالابر شیشه‌ها را بیابید.

قبل از هر چیز، ماشین را خاموش کرده و سوییچ را ببندید. این کار را حتما قبل از خارج کردن فیوز بالابر از جعبه فیوزها انجام دهید.

این جعبه به یک آچار مخصوص به جهت بیرون آوردن فیوزها مجهز است. به کمک این آچار، فیوز مربوطه را خارج کرده و بالای آن را بررسی کنید. اگر این فیوز سوخته باشد، اتصالی بین دو قطعه فلزی فیوز وجود نداشته و سیم اتصال قطع شده است. بدین ترتیب می‌توانید متوجه شوید فیوز سوخته‌ است یا خیر.

عموما این جعبه فیوز مجهز به چند فیوز اضافی هم هست. اما اگر فیوز اضافی برای جایگیزینی با فیوز سوخته نداشتید، حتما فیوزی تهیه کنید که ظرفیت یکسانی با فیوز قبلی (سوخته شده) داشته باشد.

2. بررسی کلیدهای بالابر شیشه


اگر فیوزها سالم بودند و یا پس از تعمیرشان همچنان بالابر شیشه‌های خودرو کار نمی‌کرد، به سراغ دکمه‌های بالابر بروید. ابتدا این کلیدها را به خوبی تمیز کنید و جرم انباشه شده در اطراف آنها را به خوبی بگیرید. این جرم‌ها می‌توانند عملکرد دکمه‌ها را مختل کنند.

با استفاده از یک اهم متر می‌توانید از وجود برق در داخل کلیدهای بالابر شیشه مطمئن شوید. اگر اهم متر اعلام کرد که این کلیدها برق دارند، کلیدها از داخل خراب هستند. برای این کار پایه‌های اهم متر را برای یک ثانیه به هم وصل کنید تا از وجود برق مطمئن شوید.

سپس دکمه‌ها را امتحان کنید. اگر همچنان شیشه بالا نمی‌رفت، کلیدها را باز کنید. معمولا بسته به مکانی که کلیدها قرار می‌گیرند، کلیدها به‌صورت یکجا یا تک تک باز می‌شوند. اتصالات سیم‌ها را بررسی کرده و از سلامتشان اطمینان حاصل کنید.

اگر حین تست کردن دکمه‌ها، صدایی از موتور می‌شنوید، به احتمال زیاد دیگر بخش‌های بالابر سالم بوده و مشکل از موتور است. اما اگر با فشار دادن این دکمه‌ها صدایی از موتور به گوشتان نمی‌رسد، حتما مشکل از فیوزها بوده و به احتمال زیاد موتور ایرادی ندارد.


Show more
0
13
Other News Iran
https://avalanches.com/ir/isfahana__1918280_27_03_2022

آلبوم " زندگی ادامه دارد " با صدای حمیدرضا قربانی منتشر شد.

این آلبوم موسیقی در ژانر پاپ است و شامل چهار قطعه موسیقی با نام های " بدون تو " " سلام " " زندگی " و " دیوانه " می باشد.

آهنگسازی این آثار بر عهده ی حمیدرضا قربانی و شای واتسون ، خواننده و هنرمند آمریکایی بوده و شای واتسون هم از خوانندگان اصلی این آلبوم است.

میکس و مسترینگ آلبوم را حمیدرضا قربانی انجام داده است.

هنرمندان و خوانندگان مهمان در آلبوم عبارتند از : جنی تیتور از ایالات متحده ی آمریکا / سارا ربکا از ایرلند/ و الا هاراتت از کانادا می باشند که از ستارگان موسیقی دنیا هستند و در کنار شای واتسون و حمیدرضاقربانی هنرنمایی کردند.

اشعار این آلبوم به زبانهای فارسی و انگلیسی است که ترانه های فارسی آهنگها را حمیدرضاقربانی سروده است.

حمیدرضا قربانی از معدود خوانندگان و آهنگسازانی است که به عنوان یک آرتیست ایرانی در حوزه موسیقی اینترنشنال با هنرمندان زیادی در آلبوم های مختلف هنرنمایی کرده و قوی ظاهر شده است.

این آلبوم هم اکنون در سایتهای موسیقی در دسترس است و در پلتفرم های جهانی موسیقی موجود می باشد

Show more
0
18
https://avalanches.com/ir/isfahana__life_goes_on_album_is_out_now_1918279_27_03_2022

" Life Goes On " Album is Out Now!

The album " Life Goes On " was released with the voice of Hamidreza Ghorbani.

This music album is in the pop genre and includes four pieces of music called "Without You", "Hello", "Life" and "Crazy".

The composition of these works is by Hamidreza Ghorbani and Shay Watson, an American singer and artist, and Shay Watson is one of the main singers of this album.

Mixing and mastering of the album was done by Hamidreza Ghorbani.

Guest artists and singers on the album include Jenny Teator From United States / Sarah Rebecca From Ireland / and Ella Haratt From Canada, who are world music stars and have performed alongside Shay Watson and Hamidreza Ghorbani.

The lyrics of this album are in Persian and English languages ​​and the Persian songs are composed by Hamidreza Ghorbani.

Hamidreza Ghorbani is one of the few singers and composers who, as an Iranian artist in the field of international music, has performed with many artists in various albums and has appeared strong.

This album is now available on music sites and on global music platforms.

Show more
0
26