Białystok, Województw, Polska Prognoza pogody

FAIR_INFORMER
WEDNESDAY (21.02)
Overcast
+3
  • °C
  • °F
+3°APPARENT_TEMPERATURE
3 MPSWIND_SPEED
320%PROBABILITY_OF_PRECIPITATION
WEDNESDAY
100 %
14 MPS
+3°
+6°
THURSDAY
39 %
16 MPS
+3°
+8°
FRIDAY
61 %
17 MPS
+5°
+8°
SATURDAY
16 %
18 MPS
+5°
+10°
SUNDAY
45 %
20 MPS
+6°
+9°
MONDAY
39 %
26 MPS
+2°
+6°
TUESDAY
16 %
23 MPS
+1°
+2°
OTHER_NEWS Białystok
https://avalanches.com/pl/biaystok__centrum_miasta_znw_ttni_yciem_w_lodziarni_s_ogromne_linie_w_zes316221_24_05_2020

Centrum miasta znów tętni życiem.


W lodziarni są ogromne linie, w zeszłym miesiącu miasto było puste. Dopiero usunięcie ograniczeń życia społecznego zmusiło mieszkańców do powrotu na rynek. Dziś dzieci bawią się lekko przy fontannie, całe rodziny siedzą w ogrodach restauracji i ustawiają się w kolejce w lodziarni.

Podczas największych ograniczeń nałożonych przez rząd miasto było puste. Wszystkie budynki zostały zamknięte.

Teraz jednak odchodzimy od zasady „zostań w domu”. To pierwszy weekend, ponieważ istnieją stacjonarne restauracje i puby. Centrum miasta tętni życiem. W parkach spotykamy pikniki lub spacerujących mieszkańców. Na placu ustawiają się kolejki do ulubionych żeglarzy, a ludzie zamiast wirusa omawiają smak lodów i kierunek wiosennego wypadu. W ogrodzie restauracji jest także wielu gości. Nasze miasto powoli powraca do tak zwanej normalności.

Pierwszy dzień otwarcia po pandemii wirusa odbył się także w mieście.

Ministerstwo Zdrowia przypomina jednak, że kolejne znoszenie ograniczeń nie zwalnia cię z noszenia maski i zachowania dystansu społecznego. Do odwołania, jesteśmy zobowiązani do zakrycia ust i nosa w miejscach publicznych.

Zwalniane są tylko dzieci w wieku poniżej 4 lat, osoby mające problemy z oddychaniem lub ze względu na swoje zdrowie nie mogą samodzielnie zakładać ani zdejmować masek. Oprócz osób podróżujących tym samym samochodem i jednocześnie prowadzących wspólne gospodarstwo domowe, a także pracowników, którzy nie mają kontaktu z osobami nieupoważnionymi, duchowieństwem odprawiającym obrzędy religijne oraz kierowcami transportu zbiorowego.

SHOW_MORE
0
13
https://avalanches.com/pl/biaystok__pracuj_na_ulicy_klepackiej_jedzie_zgodnie_z_planem_wkrtce_cz_tr316217_24_05_2020

Pracuj na ulicy. Klepackiej jedzie zgodnie z planem, wkrótce część trasy zostanie otwarta.


Prace rekonstrukcyjne ul. Klepackiej Droga powinna być gotowa do końca listopada tego roku. Połączy wejście do Białegostoku od strony Szlakiem Niepodległości, otwartym w sierpniu ubiegłego roku. Jeden z odcinków trasy zostanie otwarty w najbliższej przyszłości.

W tych miesiącach planowany jest udostępnienie fragmentu trasy w pobliżu wiaduktu (od ul. Barszczańskiej) - mówi Agnieszka Blachowska z gminy.

Jest to fragment ulicy Klepackiej. Wszystkie inwestycje muszą zostać zakończone do 30 listopada.

- Data się nie zmieniła. Prace budowlane prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Zimą wykonawca wykonał część pracy, która mogłaby zostać wykonana w niższych temperaturach, podkreśla urzędnik.

Celem inwestycji jest połączenie wejścia do miasta, otwartego w sierpniu ubiegłego roku.

Najważniejszym elementem inwestycyjnym są wiadukty, które zapewnią płynne skrzyżowanie ruchu kolejowego i drogowego. Wąskie przejazd kolejowy był największym koszmarem kierowców.

Powstanie także nowy chodnik, chodniki, podjazdy i zjazdy. Projekt obejmuje również budowę ścieżek rowerowych i oświetlenia ulicznego, a także podziemny zbiornik z pompownią i urządzeniami do uzdatniania wody deszczowej. Z kolei na stronie od ul. W Barszczańskiej powstanie ścieżka rowerowa, chodnik z zjazdami oraz trasa piesza i rowerowa do granic miasta.


SHOW_MORE
0
18
https://avalanches.com/pl/biaystok__skarga_do_narodowego_funduszu_zdrowia_pielgniarka_nie_przysza_zmie316030_23_05_2020

Skarga do Narodowego Funduszu Zdrowia.


Pielęgniarka nie przyszła zmienić bandaża. Słaba dama została zabrana do kliniki przez sąsiadów.

Dlaczego mnie tak traktują? Dobrze, że się skończyło - mówi kobieta. Po złamaniu żyły należy zmienić opatrunek. Ale pielęgniarka ambulatoryjna nie przyszła. Słaba, ledwo chodząca 84-letnia kobieta otrzymała polecenie przyjścia do kliniki. Do Narodowego Funduszu Zdrowia wpłynie skarga na funkcjonowanie przychodni przy ul. Radzymińskiej 16 w Białymstoku.

Sąsiedzi pomogli, inaczej by się nie udało. Cała operacja trwała ponad godzinę. Po pierwsze, pani Stasia miała zostać opuszczona ze schodów w bloku, usiąść w samochodzie, zdjąć kilka bloków i zaparkować przed kliniką na chodniku. Potem przyprowadź panią Stasię na schody i poczekaj. Ponieważ przez pół godziny, jak mówi pan Zbigniew, nikt nie otworzył drzwi. Byli zamknięci i nikt nie odebrał połączenia.

Ubieranie trwało 10 minut. Pielęgniarka zabrała pacjenta na krzesło na kółkach. Przy drzwiach kliniki nie chciał przekroczyć progu, więc pani Stasya musiała wstać. Musiała sama zejść po schodach, ponieważ rampa dla wózków inwalidzkich jest niebezpieczna.

Kiedy pani Stasia siedziała w samochodzie, odetchnęła z ulgą. - Ciągnie, ale przynajmniej to koniec. Wrócę do domu i odpocznę. Muszę im podziękować, to są jej sąsiedzi. Nie wahali się. W razie potrzeby pomogli. Ale mają własne zdanie.


SHOW_MORE
0
29
OTHER_NEWS Poland
https://avalanches.com/pl/warsaw__about_100_modernized_t72_tanks_disappeared_from_the_warehouses_of_th1928919_13_04_2022

Z magazynów miasta Lublina zniknęło około 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Poinformował o tym polski serwis informacyjny Visegrád 24 na Twitterze dzisiaj, 12 kwietnia.

„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że ​​pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.

Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.


Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.


11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.


7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę

SHOW_MORE
0
156
https://avalanches.com/pl/warsaw__polskie_ministerstwo_obrony_podpisao_umow_na_zakup_250_amerykaskic1923808_06_04_2022

Polskie Ministerstwo Obrony podpisało umowę na zakup 250 amerykańskich czołgów Abrams M1A2 za 20 mld zł (ponad 4 mld euro), co jest największym kontraktem na zakup uzbrojenia dla polskiej armii.


Według Europejskiej Prawdy informuje o tym RMF24.


W lipcu 2021 r. Polska wysłała odpowiedni wniosek do Stanów Zjednoczonych. W październiku minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział rozmieszczenie czołgów na wschodzie kraju. W lutym sprzedaż czołgów została zatwierdzona przez Departament Stanu, w marcu - przez Kongres USA.


Teraz minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił ostatni punkt procedury - podpisanie kontraktu przez Polskę.


"Już w tym roku do naszego wojska trafi 28 Abramsów i będzie można rozpocząć szkolenie polskich czołgistów. Dostawa zostanie zakończona w 2026 roku" - powiedział.

Po przejęciu Abramsów Polska będzie miała w służbie trzy typy czołgów - oprócz postsowieckiego T72 i niemieckich Leopardów.


Przypomnijmy, że w marcu polski Sejm przyjął ustawę „O obronie Ojczyzny”, która przewiduje prawie trzykrotne zwiększenie wydatków na obronność i zwiększenie liczebności armii.

SHOW_MORE
0
103