Bydgoszcz, Województw, Polska Prognoza pogody

There are no advertisements in the Bydgoszcz yet
Saturday (26.11)
Overcast
0
  • °C
  • °F
-2°Feels like
2 mpsWind speed
4%Probability of precipitation
Saturday
8%
1 mps
-3°
+2°
Sunday
26%
2 mps
-1°
+4°
Monday
5%
4 mps
-1°
+5°
Tuesday
9%
4 mps
-2°
+3°
Wednesday
8%
3 mps
-2°
+4°
Thursday
17%
4 mps
-4°
+3°
Friday
5%
4 mps
-5°
-3°
Saturday
10%
4 mps
-5°
+1°
Other News Bydgoszcz
https://avalanches.com/pl/bydgoszcz__pracuje_na_kujawskiej_w_miecie_bez_przeszkd_na_ukoczeniu_najbar316276_24_05_2020

Pracuje na Kujawskiej w mieście bez przeszkód - na ukończeniu.

Najbardziej ściśle monitorowane inwestycje drogowe już dawno minęły w połowie. Mimo zagrożenia wirusem praca trwa bez poważnych przeszkód i „niespodzianek”. Kiedy przejdziemy odnowioną ulicą?

Drogowcy powiedzieli, że pomimo kryzysu wywołanego pandemią wirusa, w kwietniu inwestycje osiągnęły połowę. Jeśli tempo pracy zostanie utrzymane, nie będzie problemów z przestrzeganiem harmonogramu. A to, przypominamy, sugeruje, że w pierwszym kwartale przyszłego roku będziemy jechać nową ulicą - samochodem i tramwajem.

- Rozbudowa ulicy to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum miasta. Koszt inwestycji, w tym zakupu nowoczesnych tramwajów i ukończonej przebudowy węzła to ponad 370 mln złotych. Koszt robót budowlanych to 168 milionów złotych. Inwestycje obejmują budowę nowej linii tramwajowej i drugiej drogi na terenie - przypomina Departament Dróg Miejskich i Transportu Publicznego.

Nowa trasa tramwajowa będzie najkrótszym połączeniem między osiedlami na górnym tarasie a centrum. Mieszkańcy nie będą już musieli „odwiedzać” Wyżyna i Kapuściska, aby dostać się do Śródmieścia. Nowa trasa zapewni także więcej miejsca na manewry dla użytkowników dróg w razie przypadkowych zdarzeń lub koniecznych napraw, które zablokowałyby tor, na przykład na ulicy Toruńskiej.


Show more
0
12
https://avalanches.com/pl/bydgoszcz_restauracje_stopniowo_wracaj_do_ycia316271_24_05_2020

Restauracje stopniowo wracają do życia.

W weekend miasto spotykało się przy stołach i w letnich ogrodach.

Dwa metry między stołami, bardziej rygorystyczne wymagania sanitarne, niektórzy kelnerzy i barmani (chociaż nie są do tego zobowiązani) noszą daszki i maski. Była nawet jednorazowa karta menu. Wielu szefów kuchni przygotowało również nowe potrawy. „Możemy powiedzieć, że otworzyliśmy tę samą restaurację po raz drugi”, usłyszeliśmy w jednym z pokoi. I chociaż restauratorzy jednogłośnie przyznają, że w pierwszych dniach (poniedziałek, 18 maja) branży „rozmrażania” branży gastronomicznej ruch był niewielki, ale w piątek (22 maja) wieczorem zapełniali się klientami.

„To nie jest ruch, jak przed pandemią, ale z każdym dniem coraz większe zainteresowanie” - przyznaje jeden z kelnerów. „Mamy szczęście, że w naszej kawiarni jest wielu lojalnych kibiców, którzy mogą teraz znów usiąść przy stolikach”, powiedział nam właściciel restauracji w centrum miasta, nie ukrywając, że obroty były minimalne przez ostatnie dwa miesiące.

„Przeżyliśmy, kręcimy się powoli, nie mamy tłumu, ale myślę, że z czasem wszystko wróci do normy”. - Niektórzy cieszą się, że mogą przyjść do nas ponownie, aby zjeść na miejscu. Inni z kolei anulują swoje rezerwacje, ponieważ deklarują, że wizyta jest za wcześnie. W tej chwili nie musimy odmawiać rezerwacji stolika dla nikogo - słyszymy kolejno w restauracji w centrum miasta. - Na weekendową wycieczkę do naszej ulubionej restauracji uzgodniliśmy spotkanie z przyjacielem, gdy tylko zostanie ogłoszone, że lokal będzie ponownie otwarty. Wreszcie niektórzy wracają do normy! - powiedział nam klient jednej z ich restauracji.

W weekendy ogródki restauracyjne w mieście są pełne ludzi.


Show more
0
12
https://avalanches.com/pl/bydgoszcz_mniej_pienidzy_z_podatkw_w_miecie_pojawi_si_nowa_tarcza_tym_raz316124_23_05_2020

Mniej pieniędzy z podatków w mieście. Pojawi się nowa tarcza - tym razem dla władz lokalnych.

Związek Miast Polskich zebrał dane ze 138 miast. Średni spadek podatku od wartości dodanej w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku wynosi 40 procent. Tylko w styczniu tego roku miasto ma o 29 milionów mniej. „Nikt nie może docenić skali kryzysu gospodarczego spowodowanego przez wirusa”, mówi skarbnik miasta. - Będziemy mieć pewne trudności.

„Problemy samorządu lokalnego w tym roku zaczęły się od zmian rządowych i finansowania edukacji” - przyznał Piotr Tomashevsky, skarbnik miasta. - Z tego powodu konieczne było dostosowanie poziomu inwestycji i wydatków w celu zmniejszenia zasobów o 100 milionów złotych. W roku. Na przykład w marcu dochód z podatku dochodowego był niższy niż przed rokiem o 17 proc., Co w skali 529 mln złotych pokazuje skalę konsekwencji.

- Mniej na podatki.

Według miasta kwiecień przyniósł ogromne straty w dochodach miasta. Stowarzyszenie Miast tego kraju zebrało dane ze 138 miast, co stanowi spadek nawet o 40 procent. W Bydgoszczy nic nie jest inne. W tym roku miasto odnotowuje bardzo znaczący spadek dochodów z udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych.

Sytuacja pogorszyła się w kwietniu tego roku, gdy sama utrata dochodów na tym rachunku wyniosła 22,2 mln złotych, czyli 41 procent w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku.


Show more
0
13
Other News Poland
https://avalanches.com/pl/warsaw__about_100_modernized_t72_tanks_disappeared_from_the_warehouses_of_th1928919_13_04_2022

Z magazynów miasta Lublina zniknęło około 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Poinformował o tym polski serwis informacyjny Visegrád 24 na Twitterze dzisiaj, 12 kwietnia.

„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że ​​pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.

Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.


Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.


11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.


7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę

Show more
0
95
https://avalanches.com/pl/warsaw__polskie_ministerstwo_obrony_podpisao_umow_na_zakup_250_amerykaskic1923808_06_04_2022

Polskie Ministerstwo Obrony podpisało umowę na zakup 250 amerykańskich czołgów Abrams M1A2 za 20 mld zł (ponad 4 mld euro), co jest największym kontraktem na zakup uzbrojenia dla polskiej armii.


Według Europejskiej Prawdy informuje o tym RMF24.


W lipcu 2021 r. Polska wysłała odpowiedni wniosek do Stanów Zjednoczonych. W październiku minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział rozmieszczenie czołgów na wschodzie kraju. W lutym sprzedaż czołgów została zatwierdzona przez Departament Stanu, w marcu - przez Kongres USA.


Teraz minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił ostatni punkt procedury - podpisanie kontraktu przez Polskę.


"Już w tym roku do naszego wojska trafi 28 Abramsów i będzie można rozpocząć szkolenie polskich czołgistów. Dostawa zostanie zakończona w 2026 roku" - powiedział.

Po przejęciu Abramsów Polska będzie miała w służbie trzy typy czołgów - oprócz postsowieckiego T72 i niemieckich Leopardów.


Przypomnijmy, że w marcu polski Sejm przyjął ustawę „O obronie Ojczyzny”, która przewiduje prawie trzykrotne zwiększenie wydatków na obronność i zwiększenie liczebności armii.

Show more
0
32