Gdańsk, Województw, Polska Prognoza pogody

FAIR_INFORMER
TUESDAY (27.02)
Overcast
+5
  • °C
  • °F
+3°APPARENT_TEMPERATURE
8 MPSWIND_SPEED
2,260%PROBABILITY_OF_PRECIPITATION
WEDNESDAY
6 %
8 MPS
+3°
+5°
THURSDAY
0 %
16 MPS
+9°
FRIDAY
16 %
16 MPS
+5°
+14°
SATURDAY
19 %
18 MPS
+7°
+13°
SUNDAY
7 %
26 MPS
+5°
+11°
MONDAY
19 %
22 MPS
+4°
+10°
TUESDAY
23 %
21 MPS
+1°
+7°
OTHER_NEWS Gdańsk
https://avalanches.com/pl/gdask_w_gdasku_powstaje_kompleksowe_centrum_wsparcia316173_23_05_2020

W Gdańsku powstaje kompleksowe centrum wsparcia.

Otwarcie odbędzie się w czerwcu tego roku - piszemy o ludziach, którzy go tworzą.

eMOCja to specjalne miejsce na mapie miasta. Możesz tu przyjechać nie tylko po pomoc, ale także ze względu na siłę - w trudnych czasach. Przyjdź z różnymi emocjami i wyjdź z MOCĄ. „Uważam, że czasami wystarczy rozmowa, aby osoba żyjąca na skraju życia i śmierci wiedziała, co robić w tym krytycznym momencie” - mówi Ewa Liegman, prezes zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Kiedy sześć lat temu pediatra specjalizujący się w medycynie paliatywnej zdecydował się na ryzykowny krok i zarejestrował hospicjum domowe bez bocznych gwarancji finansowych, wiadomo było, że najważniejsze są śmiertelnie chore dzieci. Była to druga tego typu placówka w regionie po Pomorskim Hospicjum dla dzieci. Oba były bardzo potrzebne, ponieważ dzięki nim profesjonalna pomoc dotarła do najodleglejszych miejsc, w ciągu kilku lat zespół niezwykłych ludzi, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologów wiele razy dokonywał cudów. Po powrocie do domu stan nieuleczalnie młodych pacjentów nagle się poprawił.

Hospicjum dla dzieci - a na Pomorzu są już cztery - umocniło swoją pozycję i weszło do świadomości publicznej jako instytucji wzbudzającej podziw i szacunek, i są to miejsca do pomocy. Z czasem krąg osób potrzebujących wsparcia psychologicznego coraz bardziej.

„Życie zainspirowało nas”, mówi dyrektor medyczny hospicjum, ale „rezerwy to przede wszystkim pediatra”.

SHOW_MORE
0
14
https://avalanches.com/pl/gdask_gdaska_policja_zatrzymaa_dwch_pijanych_kierowcw316171_23_05_2020

Gdańska policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców.

Jeden z nich został umieszczony na liście poszukiwanych i przekroczył ograniczenie prędkości w osadach o ponad 60 km / h. Następnie podążył za kierowcą Volkswagena, który jechał po narkotyki, i pasażerem, który miał narkotyki. Dwa lata więzienia za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że kierowca Toyoty jedzie ulicą, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego bardzo szybko zbliżyli się do miejsca zdarzenia i zauważyli samochód, który skarżący przemówił około 10 minut po raporcie.

- Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który prowadził samochód. Podczas rozmowy z mężczyzną pachniało alkoholem, a inspekcja za pomocą alkomatu wykazała. 40-letni obywatel miasta został zatrzymany i zabrany na komisariat policji, a jego samochód został odholowany, wyjaśnił miejski posterunek policji.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali kierowcę innego samochodu. Podczas kontroli mężczyzna był nerwowy i zmartwiony. W wywiadzie dla policjantów przyznał, że bierze amfetaminę, co potwierdził początkowy tester. Funkcjonariusze sprawdzili i przeszukali pasażera, który podróżował samochodem. I znaleźli kolejną porcję narkotyków.

Posiadanie narkotyków podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków lub alkoholu podlega karze pozbawienia wolności na okres do dwóch lat, grzywny i nakazu prowadzenia pojazdu.

SHOW_MORE
0
28
OTHER_NEWS Poland

Ta piosenka może być przebojem. "3:30 " - nowy singiel i teledysk klaudiusz Mroczek

Paweł Gzyl

1 lutego 2024, 13:54

Pamiętacie claudi z Tik toka ? Tik toker wrócił z kolejnym Hitem pt 3:30 a w jak myślicie Hit czy Kit

0
4
https://avalanches.com/pl/warsaw__about_100_modernized_t72_tanks_disappeared_from_the_warehouses_of_th1928919_13_04_2022

Z magazynów miasta Lublina zniknęło około 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Poinformował o tym polski serwis informacyjny Visegrád 24 na Twitterze dzisiaj, 12 kwietnia.

„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że ​​pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.

Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.


Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.


11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.


7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę

SHOW_MORE
0
159