Gdańsk, Województw, Polska Prognoza pogody

There are no advertisements in the Gdańsk yet
Tuesday (27.09)
Overcast
+17
  • °C
  • °F
+17°Feels like
5 mpsWind speed
7%Probability of precipitation
Tuesday
66%
4 mps
+9°
+17°
Wednesday
94%
4 mps
+8°
+14°
Thursday
54%
5 mps
+7°
+14°
Friday
11%
4 mps
+6°
+17°
Saturday
48%
4 mps
+8°
+17°
Sunday
73%
4 mps
+9°
+15°
Monday
94%
6 mps
+10°
+14°
Tuesday
91%
7 mps
+8°
+12°
Other News Gdańsk
https://avalanches.com/pl/gdask_w_gdasku_powstaje_kompleksowe_centrum_wsparcia316173_23_05_2020

W Gdańsku powstaje kompleksowe centrum wsparcia.

Otwarcie odbędzie się w czerwcu tego roku - piszemy o ludziach, którzy go tworzą.

eMOCja to specjalne miejsce na mapie miasta. Możesz tu przyjechać nie tylko po pomoc, ale także ze względu na siłę - w trudnych czasach. Przyjdź z różnymi emocjami i wyjdź z MOCĄ. „Uważam, że czasami wystarczy rozmowa, aby osoba żyjąca na skraju życia i śmierci wiedziała, co robić w tym krytycznym momencie” - mówi Ewa Liegman, prezes zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Kiedy sześć lat temu pediatra specjalizujący się w medycynie paliatywnej zdecydował się na ryzykowny krok i zarejestrował hospicjum domowe bez bocznych gwarancji finansowych, wiadomo było, że najważniejsze są śmiertelnie chore dzieci. Była to druga tego typu placówka w regionie po Pomorskim Hospicjum dla dzieci. Oba były bardzo potrzebne, ponieważ dzięki nim profesjonalna pomoc dotarła do najodleglejszych miejsc, w ciągu kilku lat zespół niezwykłych ludzi, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologów wiele razy dokonywał cudów. Po powrocie do domu stan nieuleczalnie młodych pacjentów nagle się poprawił.

Hospicjum dla dzieci - a na Pomorzu są już cztery - umocniło swoją pozycję i weszło do świadomości publicznej jako instytucji wzbudzającej podziw i szacunek, i są to miejsca do pomocy. Z czasem krąg osób potrzebujących wsparcia psychologicznego coraz bardziej.

„Życie zainspirowało nas”, mówi dyrektor medyczny hospicjum, ale „rezerwy to przede wszystkim pediatra”.

Show more
0
14
https://avalanches.com/pl/gdask_gdaska_policja_zatrzymaa_dwch_pijanych_kierowcw316171_23_05_2020

Gdańska policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców.

Jeden z nich został umieszczony na liście poszukiwanych i przekroczył ograniczenie prędkości w osadach o ponad 60 km / h. Następnie podążył za kierowcą Volkswagena, który jechał po narkotyki, i pasażerem, który miał narkotyki. Dwa lata więzienia za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że kierowca Toyoty jedzie ulicą, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego bardzo szybko zbliżyli się do miejsca zdarzenia i zauważyli samochód, który skarżący przemówił około 10 minut po raporcie.

- Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który prowadził samochód. Podczas rozmowy z mężczyzną pachniało alkoholem, a inspekcja za pomocą alkomatu wykazała. 40-letni obywatel miasta został zatrzymany i zabrany na komisariat policji, a jego samochód został odholowany, wyjaśnił miejski posterunek policji.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali kierowcę innego samochodu. Podczas kontroli mężczyzna był nerwowy i zmartwiony. W wywiadzie dla policjantów przyznał, że bierze amfetaminę, co potwierdził początkowy tester. Funkcjonariusze sprawdzili i przeszukali pasażera, który podróżował samochodem. I znaleźli kolejną porcję narkotyków.

Posiadanie narkotyków podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków lub alkoholu podlega karze pozbawienia wolności na okres do dwóch lat, grzywny i nakazu prowadzenia pojazdu.

Show more
0
19
Other News Poland
https://avalanches.com/pl/warsaw__about_100_modernized_t72_tanks_disappeared_from_the_warehouses_of_th1928919_13_04_2022

Z magazynów miasta Lublina zniknęło około 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Poinformował o tym polski serwis informacyjny Visegrád 24 na Twitterze dzisiaj, 12 kwietnia.

„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że ​​pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.

Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.


Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.


11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.


7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę

Show more
0
85
https://avalanches.com/pl/warsaw__polskie_ministerstwo_obrony_podpisao_umow_na_zakup_250_amerykaskic1923808_06_04_2022

Polskie Ministerstwo Obrony podpisało umowę na zakup 250 amerykańskich czołgów Abrams M1A2 za 20 mld zł (ponad 4 mld euro), co jest największym kontraktem na zakup uzbrojenia dla polskiej armii.


Według Europejskiej Prawdy informuje o tym RMF24.


W lipcu 2021 r. Polska wysłała odpowiedni wniosek do Stanów Zjednoczonych. W październiku minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział rozmieszczenie czołgów na wschodzie kraju. W lutym sprzedaż czołgów została zatwierdzona przez Departament Stanu, w marcu - przez Kongres USA.


Teraz minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił ostatni punkt procedury - podpisanie kontraktu przez Polskę.


"Już w tym roku do naszego wojska trafi 28 Abramsów i będzie można rozpocząć szkolenie polskich czołgistów. Dostawa zostanie zakończona w 2026 roku" - powiedział.

Po przejęciu Abramsów Polska będzie miała w służbie trzy typy czołgów - oprócz postsowieckiego T72 i niemieckich Leopardów.


Przypomnijmy, że w marcu polski Sejm przyjął ustawę „O obronie Ojczyzny”, która przewiduje prawie trzykrotne zwiększenie wydatków na obronność i zwiększenie liczebności armii.

Show more
0
24