Gorzów Wielkopolski, Województw, Polska Prognoza pogody

There are no advertisements in the Gorzów Wielkopolski yet
Sunday (14.08)
+18
  • °C
  • °F
+18°Feels like
2 mpsWind speed
0%Probability of precipitation
Sunday
24%
3 mps
+18°
+30°
Monday
66%
3 mps
+19°
+29°
Tuesday
36%
2 mps
+18°
+30°
Wednesday
0%
2 mps
+20°
+32°
Thursday
90%
3 mps
+20°
+30°
Friday
96%
3 mps
+18°
+25°
Saturday
94%
3 mps
+18°
+24°
Sunday
11%
4 mps
+14°
+22°
Other News Gorzów Wielkopolski
https://avalanches.com/pl/gorzw_wielkopolski__remont_ulicy_spichrzowej_w_miecie_zatrzymany_316135_23_05_2020

Remont ulicy Spichrzowej w mieście „zatrzymany”!

- Ledwo rozpoczęli pracę, a praca już się zakończyła, - mieszkańcy są zaskoczeni przebudową ul. Spichrzowej w mieście. Jednak aby móc przejść do większych robotów, potrzebne są dokładniejsze badania.

„Cóż ... powinna odpocząć”, żartują niektórzy żartownisie. Zastanawiają się jednak poważnie, dlaczego na samym początku przebudowy ulicy. Spichrzowej właściwie nic się nie dzieje.

Rekonstrukcja najbardziej zrujnowanej ulicy w mieście rozpoczęła się w zeszłym tygodniu w środę 13 maja. W ciągu pierwszych kilku godzin asfalt został zerwany, a praca zdawała się być zablokowana. W czwartek 14 maja wiele osób widziało szermierkę dwóch osób. Ponadto nic się nie stało. Również w tym tygodniu. Kiedy dziennikarze byli tam w środę 20 maja, dwóch pracowników zdemontowało wiadukt.

Naprawa ulicy Spichrzowej. Kiedy to potrwa?

Eurovia jest odpowiedzialna za tę odbudowę. Powinien zostać wdrożony przed końcem października br., Za co wyniesie 4,7 mln zł.

- Dlaczego nic się tu nie dzieje w ciągu tygodnia? - zapytali dziennikarze wykonawcy.

Odpowiedź może zamrozić twoją krew.

- Z uwagi na fakt, że naprawiany obszar objęty jest nadzorem saperów, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznych testów, które zaplanowano na początek przyszłego tygodnia. Po wyeliminowaniu możliwych zagrożeń rozpoczną się prace związane z wymianą rur grzewczych i kanalizacyjnych ”, napisała do nas Malgozhata Novakovska, kierownik ds. Komunikacji Eurovia.

„Naprawiony obszar objęty jest nadzorem saperów”, mówią w Eurovii.

Spichrzowa jest remontowana na odcinku 455 metrów między skrzyżowaniem z ul. Garbary i skrzyżowanie ze św. Chrobrego.

Czekamy na dalsze działania!

Show more
0
20
https://avalanches.com/pl/gorzw_wielkopolski__szkoa_urodzenia_w_miecie_bdzie_zupenie_nowa_316133_23_05_2020

Szkoła urodzenia w mieście będzie zupełnie nowa.

„Po pierwsze, będzie znacznie więcej miejsca”, mówi Violetta Gebich, koordynator szpitala. Rozpoczęła się przebudowa budynku po dawnej pralni szpitalnej. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i infekcja wirusowa zakończy się, to w nowej szkole od urodzenia przyszli rodzice będą mogli ćwiczyć jesienią.

Nowe miejsce narodzin powinno mieć trzy razy więcej miejsca niż wcześniej. W sumie na potrzeby budynku zostanie przeznaczonych prawie 140 metrów kwadratowych. m. Większość z nich będzie salą treningową.

„Wreszcie będzie taka przestrzeń, że spotkamy się z nami twarzą w twarz”, dyrektor szpitala położniczego nie kryje radości. Do tej pory pokój, w którym kobiety ćwiczyły przed porodem, wyglądał, jakby kobiety w ciąży siedziały po obu stronach przewodnika, a wcześniej były okna. Hala i inne pokoje będą w przyjemnych kolorach. - Jaki rodzaj? Następnie skonsultujemy się z matkami ”- mówi reżyser. Wiadomo już, że nowa szkoła położnicza stworzy również warunki dla osób niepełnosprawnych, ponieważ tacy ludzie również tu przyjeżdżają. Oprócz łazienki, która będzie dostępna dla matki na wózku inwalidzkim, będzie także wejście do budynku z jezdnią.

Ponadto istnieją oddzielne szatnie dla przyszłych matek i przyszłych ojców. Pokoje muszą być klimatyzowane.

Remont i adaptacja budynku na potrzeby szkoły położniczej będzie kosztować prawie 2,5 miliona złotych.

Teraz przyszła mama korzysta ze szkoły online. - Mamy grupy 6, 8 i 10 osób. Tylko 50 pań. Prowadzimy zajęcia tak często, jak to konieczne - mówi lekarz, który prowadzi ćwiczenia dla przyszłych matek. Aby skorzystać z takich zajęć, wystarczy wejść na stronę szpitala, w zakładce „School of Birth” znajduje się link, za pomocą którego można wejść do szkoły.

Ten budynek powinien być gotowy w grudniu tego roku. Budowa wszystkich będzie kosztowała około 5 milionów złotych.

Show more
0
10
https://avalanches.com/pl/gorzw_wielkopolski__wandale_maluj_miasto_urzdnicy_pomog_mieszkacom_malowa_obrysy_315969_22_05_2020

Wandale malują miasto. Urzędnicy pomogą mieszkańcom malować obrysy.

Przez kilkanaście dni wandale malowali farbą, między innymi wiata samochodowa w biurze czy poczta na Wróblewskiego w mieście. Jednak miasto ma już pomysł na wandali.

- Przygotowujemy akcję, która może uniemożliwić wandalowi zabarwienie miasta. Wkrótce poinformujemy Cię o szczegółach. Rzecznik narodził się w ostatnich godzinach w odpowiedzi na to, co robią wandale „w mieście”, powiedział rzecznik ratusza.

Cierpiała nawet poczta

W ostatnich dniach wandale stały się prawdziwym zagrożeniem. Na przełomie kwietnia i maja zniszczono dwie niedawno odnowione platformy widokowe w parku. Jeden na Schodami Donikąd, a drugi na Kozaczej Górce.

To nic! Wandale z rozpryskami w rękach niszczą rzeczy, których nawet nie użyto. Malowali czerwoną farbą na niedokończonej szopie rowerowej obok ratusza. Z kolei pod koniec ubiegłego tygodnia malowali okna w tzw. Punkcie socjalnym dla tramwajów, który został wzniesiony w ringu w Wieprzycach.

To nie koniec występów gościnnych. Kiedy w zeszły piątek dziennikarz poszedł na pocztę, zobaczył, że nie tylko drzwi obiektu, ale także pobliskie ściany zostały pomalowane fioletowym sprayem!

Do tej pory tylko punkt widzenia został uporządkowany i schronienie dla rowerów.

Tak zapewne jest w każdym mieście. Nie pojawili się w Gorzowie po raz pierwszy. Miasto zamierza jednak z nimi walczyć. W jaki sposób?

„Każdy mieszkaniec, który przyczyni się do schwytania artysty w nielegalnym miejscu, otrzyma nagrodę”, powiedział nam w poniedziałek oficjalny przedstawiciel miasta Weslav Tsepela.

Ponadto miasto pomoże malować obrysy. „Jeśli mieszkańcy chcą pokolorować to, co namalowali wandale, kupimy im farby” - powiedział rzecznik. Ponadto miasto zamierza rozwijać sztukę uliczną i zapewnić niektóre ściany, aby można było stworzyć graffiti. Urzędnicy mają nadzieję, że dzięki temu będą mniej brzydkie miejsca. Istnieje kod graffiti, który mówi, że nie zniszczysz miejsca, które ktoś wcześniej namalował.

Show more
0
16
Other News Poland
https://avalanches.com/pl/warsaw__about_100_modernized_t72_tanks_disappeared_from_the_warehouses_of_th1928919_13_04_2022

Z magazynów miasta Lublina zniknęło około 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Poinformował o tym polski serwis informacyjny Visegrád 24 na Twitterze dzisiaj, 12 kwietnia.

„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że ​​pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.

Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.


Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.


11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.


7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę

Show more
0
65
https://avalanches.com/pl/warsaw__polskie_ministerstwo_obrony_podpisao_umow_na_zakup_250_amerykaskic1923808_06_04_2022

Polskie Ministerstwo Obrony podpisało umowę na zakup 250 amerykańskich czołgów Abrams M1A2 za 20 mld zł (ponad 4 mld euro), co jest największym kontraktem na zakup uzbrojenia dla polskiej armii.


Według Europejskiej Prawdy informuje o tym RMF24.


W lipcu 2021 r. Polska wysłała odpowiedni wniosek do Stanów Zjednoczonych. W październiku minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział rozmieszczenie czołgów na wschodzie kraju. W lutym sprzedaż czołgów została zatwierdzona przez Departament Stanu, w marcu - przez Kongres USA.


Teraz minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił ostatni punkt procedury - podpisanie kontraktu przez Polskę.


"Już w tym roku do naszego wojska trafi 28 Abramsów i będzie można rozpocząć szkolenie polskich czołgistów. Dostawa zostanie zakończona w 2026 roku" - powiedział.

Po przejęciu Abramsów Polska będzie miała w służbie trzy typy czołgów - oprócz postsowieckiego T72 i niemieckich Leopardów.


Przypomnijmy, że w marcu polski Sejm przyjął ustawę „O obronie Ojczyzny”, która przewiduje prawie trzykrotne zwiększenie wydatków na obronność i zwiększenie liczebności armii.

Show more
0
14