Unknown crocodile
0 Subscriptions 0 Followers
Najbardziej niezwykłe ciężarówki z jedzeniem.
Unikalny wiec podczas pandemii.
Pierwsza zewnętrzna strefa gastronomiczna w tym roku rozpoczęła się w mieście. Mieszkańcy skorzystali z okazji, aby spróbować różnych smaków oferowanych podczas imprezy. Były hamburgery, frytki, grill i pyszna kawa. Wydarzenie potrwa do niedzieli 24 maja.
Zebranie ciężarówek z jedzeniem jest organizowane w ramach pierwszej edycji Targów Smaków w tym sezonie. Tradycyjnie wózki z jedzeniem przybywały na rynek w mieście i na plac przed Skarbkiem. Ciężarówki z jedzeniem są jednak zdecydowanie mniejsze niż podczas poprzednich rajdów. Wszystko dzięki wdrożeniu specjalnych procedur bezpieczeństwa sanitarnego.
Organizatorzy opracowali nowe procedury związane z epidemią wirusa:
-liczba samochodów dostawczych o połowę
wystawcy są zobowiązani do przestrzegania zasad gastronomii
-Utrzymano duże odległości między samochodami i miejscami
- miejsca dostępne dla klientów są stale dezynfekowane
- dla klientów przewidziano środki dezynfekujące ręce
- sprzedawcy wolą płatności kartą
Akcja ciężarówki z jedzeniem na rynku w mieście rozpoczęła się w piątek 22 maja i potrwa do niedzieli 24 maja, aż do 21:00.
W sobotę, pomimo deszczowej pogody, mieszkańcy spożywali żywność na ciężarówkach. Nie tylko kupowali i spożywali jedzenie, ale także siedzieli na przygotowanych ławkach. Jak zawsze, burgery były najbardziej popularne podczas takich wydarzeń.
Pomoc dla uniwersyteckiego centrum klinicznego.
Pomoc w postaci produktów spożywczych, takich jak maszynki do golenia, kremów, past, detergentów i chemii gospodarczej, otrzymano w szpitalu przy ul. Medyków 14. Kolejny transport, tydzień później pojedzie do szpitala na ulicy. Ceglanej 35
Centrum Handlowe 3 Stawy w mieście pomaga szpitalom podczas epidemii wirusa. To uniwersyteckie centrum kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, jeden z największych szpitali w mieście, zlokalizowany w dwóch miejscach, do szpitala przybył pierwszy transport z niezbędnymi produktami. Artykuły spożywcze dla dostawców opieki zdrowotnej, a także produkty do higieny osobistej i chemię gospodarczą zostały przekazane pacjentom. Promocja potrwa miesiąc.
Szpitale w całym kraju potrzebują pomocy finansowej. Lekarze, pielęgniarki, diagnostycy i personel szpitala pracują pod silną presją podczas wybuchu epidemii. Oprócz czasu brakuje im również szerokiej gamy artykułów codziennego użytku.
- Dla nas taka pomoc jest czymś naturalnym. Jak tylko otrzymaliśmy konkretną aplikację, natychmiast zaczęliśmy uzupełniać niezbędne produkty. Firma odpowiada na wezwanie uniwersyteckiego centrum klinicznego o wsparcie ze strony świadczeniodawców i pacjentów ”- mówi dyrektor CH 3 Stawy.
Budowa wieży Jak budowany jest najwyższy budynek w mieście?
Na budowie wieży KTW II trwają przygotowania do przejścia między 9. i 10. piętrem wieży. W budynku będą dwie takie zmiany, które stworzą imponujące tarasy. Pierwszy blok KTW II jest gotowy.
KTW II będzie się składał z trzech bloków przesuniętych względem siebie. Wspaniałe tarasy zostaną utworzone w miejscach przemieszczenia, a cała procedura da dynamikę konstrukcji. Pierwsza zmiana między pierwszym i drugim blokiem zostanie zbudowana między 9 a 10 piętrem budynku biurowego.
„W części wschodniej i południowej została stworzona konstrukcja, która pozwoli na charakterystyczną zmianę”, powiedział przedstawiciel TDJ Estate na Twitterze.
Dodajemy, że pierwszy blok jest gotowy, wdrażanie kolejnych pięter, a następny blok jest w toku. Kilka dni temu przedstawiciele inwestorów stwierdzili, że konstrukcja osiągnęła wysokość 40 metrów.
Dwa wieżowce zaprojektowano jako zespół dwóch biurowców i biurowców połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Obie wieże składają się z segmentów przesuniętych względem siebie. Niższy budynek biurowy ma dwa segmenty, wyższy będzie miał trzy.
14 - piętrowy wieżowiec - otwarty 2 lata temu.
Wyższe będą miały 31 pięter i wysokość 133 metrów. Wieża stanie się najwyższym budynkiem w mieście i regionie. Budowa rozpoczęła się ostatniej jesieni i ma zostać ukończona na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022 r.
Według niego takie umowy obniżą koszt paliwa, który wcześniej wzrósł w wyniku zadłużenia przewoźników z tytułu uzyskania dodatkowego ubezpieczenia na wjazd na Ukrainę.
„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.
Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.
Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.
11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.
7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę
Według Europejskiej Prawdy informuje o tym RMF24.
W lipcu 2021 r. Polska wysłała odpowiedni wniosek do Stanów Zjednoczonych. W październiku minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział rozmieszczenie czołgów na wschodzie kraju. W lutym sprzedaż czołgów została zatwierdzona przez Departament Stanu, w marcu - przez Kongres USA.
Teraz minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił ostatni punkt procedury - podpisanie kontraktu przez Polskę.
"Już w tym roku do naszego wojska trafi 28 Abramsów i będzie można rozpocząć szkolenie polskich czołgistów. Dostawa zostanie zakończona w 2026 roku" - powiedział.
Po przejęciu Abramsów Polska będzie miała w służbie trzy typy czołgów - oprócz postsowieckiego T72 i niemieckich Leopardów.
Przypomnijmy, że w marcu polski Sejm przyjął ustawę „O obronie Ojczyzny”, która przewiduje prawie trzykrotne zwiększenie wydatków na obronność i zwiększenie liczebności armii.