Opole, Województw, Polska Prognoza pogody

There are no advertisements in the Opole yet
Other News Opole
https://avalanches.com/pl/opole__city_university_rozmraa_si_od_poniedziaku_25_maja_biblioteki_rwn316227_24_05_2020

City University rozmraża się od poniedziałku 25 maja. Biblioteki również będą otwarte. Nowi ludzie mogą mieszkać w akademikach.


Od poniedziałku 25 maja niektórzy studenci mogą wrócić na studia, aby „uzyskać efekt uczenia się” pod koniec semestru. Możesz także korzystać z bibliotek i akademików.

Od 25 maja rektor otrzymał polecenie przywrócenia możliwości nauczania na uniwersytecie miejskim.

Dotyczy to zajęć, które ze względu na techniczne i organizacyjne możliwości nauczycieli i uczniów nie mogą być prowadzone przy użyciu metod i metod nauczania na odległość.

W związku z powyższym możliwe będzie również wchodzenie do budynków uniwersyteckich dla pracowników i studentów w związku z powyższymi klasami - zostało to zapisane w informacji. „Dotyczy to na przykład zajęć w laboratoriach fizycznych lub chemicznych, które nie mogą być przeprowadzane zdalnie i w domu, ponieważ potrzebny jest niezbędny sprzęt i odczynniki, a jeśli nie zostaną przeprowadzone, nie pozwolą na ukończenie szkolenia” - wyjaśnia rzeczniczka.

I dodaje, że na takich zajęciach, zamiast kilkunastu uczniów, kilku będzie mogło uczestniczyć w tym samym czasie, że laboratoria będą dostępne przez cały dzień, zgodnie z harmonogramem regularnie wentylowane i dezynfekowane. Środki dezynfekujące będą również przygotowane dla członków klasy.

Show more
0
19
https://avalanches.com/pl/opole__powrt_pocigw_polregio_opole_wraca_w_poniedziaek_13_pocigw_lic316224_24_05_2020

Powrót pociągów.

PolRegio Opole wraca w poniedziałek 13 pociągów. Liczba pasażerów już rośnie: PolRegio w Opolu, w porozumieniu z marszałkowskim oddziałem województwa opolskiego, zaczyna stopniowo odbudowywać pociągi, które zostały zawieszone z powodu rozprzestrzeniania się infekcji wirusowej. Z powodu złagodzenia ograniczeń związanych z epidemią wirusów, PolRegio przywraca trzynaście pociągów zgodnie z harmonogramem Poniedziałek (25 maja).

Realizowane są kolejne fazy rozmrażania gospodarki, jesteśmy świadkami rosnącej liczby pociągów, więc zaczynamy przywracać kursy zawieszone w marcu ”- mówi Sylvester Bzhtskala, dyrektor PolRegio w mieście.

Lista pociągów PolRegio zostanie przywrócona od 25 maja tego roku.

Podróżując pociągiem PolRegio, zabierz ze sobą maskę lub inną maskę ochronną.

Przez całą podróż zakrywaj usta i nos ”, mówi Sylvester Bzhtskala.

Każdy pasażer powinien również znajdować się w odpowiedniej odległości od innych podróżnych, dbając o swoje zdrowie i bezpieczeństwo innych osób.

PolRegio przypomina, że ​​połowa miejsc w pociągach nadal nie działa.

Show more
0
9
https://avalanches.com/pl/opole__w_przyszy_pitek_i_sobot_na_uniwersytecie_odbdzie_si_dzie_otwart316044_23_05_2020

W przyszły piątek i sobotę na uniwersytecie odbędzie się dzień otwarty.


Tylko to stanie się wirtualnie.

Prezentacje seminaryjne, wirtualne i interaktywne wykłady i wydarzenia, a co najważniejsze - możliwość zdalnej konsultacji osiągnięć kandydatów - taka jest propozycja organizatorów wydarzenia.

Dni otwarte są adresowane przede wszystkim do osób zainteresowanych studiowaniem na naszym wydziale, ale nie tylko. Zapraszamy wszystkich - przygotowaliśmy serię spotkań, wykładów, pokazów i innych wydarzeń - napisanych w profilu wydarzenia w sieci społecznościowej.

„Będziesz mógł odwiedzić budynek, zadawać uczniom pytania, brać udział w konkursie, lekcjach mistrzowskich lub w dniu otwarcia, patrzeć na różne aspekty studiowania sztuki - wszystko bez wychodzenia z domu”, jest napisane w sieci społecznościowej.

- Niektóre materiały, animacje, filmy, pokazy, galerie - będą dostępne kilka dni wcześniej, ale te dwa dni stanowią szczególną okazję do pozostania w kontakcie - prawie „na żywo”. Dlatego zarezerwuj czas, sprawdź połączenie internetowe i dołącz do nas w tych dniach, zachęcają organizatorzy.

Kluczowym punktem programu powinny być konsultacje kandydatów z nauczycielami wydziałowymi. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 maja, a sama weryfikacja odbędzie się w sobotę 30 maja zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Konsultacje będą również możliwe w języku angielskim i rosyjskim. Również na tym wydarzeniu przygotowywane są treści w kilku innych językach.

W poniedziałek organizatorzy ogłaszają prezentację ze szczegółowym harmonogramem dni otwartych.

Show more
0
16
Other News Poland
https://avalanches.com/pl/warsaw__about_100_modernized_t72_tanks_disappeared_from_the_warehouses_of_th1928919_13_04_2022

Z magazynów miasta Lublina zniknęło około 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Poinformował o tym polski serwis informacyjny Visegrád 24 na Twitterze dzisiaj, 12 kwietnia.

„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że ​​pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.

Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.


Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.


11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.


7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę

Show more
0
119
https://avalanches.com/pl/warsaw__polskie_ministerstwo_obrony_podpisao_umow_na_zakup_250_amerykaskic1923808_06_04_2022

Polskie Ministerstwo Obrony podpisało umowę na zakup 250 amerykańskich czołgów Abrams M1A2 za 20 mld zł (ponad 4 mld euro), co jest największym kontraktem na zakup uzbrojenia dla polskiej armii.


Według Europejskiej Prawdy informuje o tym RMF24.


W lipcu 2021 r. Polska wysłała odpowiedni wniosek do Stanów Zjednoczonych. W październiku minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział rozmieszczenie czołgów na wschodzie kraju. W lutym sprzedaż czołgów została zatwierdzona przez Departament Stanu, w marcu - przez Kongres USA.


Teraz minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił ostatni punkt procedury - podpisanie kontraktu przez Polskę.


"Już w tym roku do naszego wojska trafi 28 Abramsów i będzie można rozpocząć szkolenie polskich czołgistów. Dostawa zostanie zakończona w 2026 roku" - powiedział.

Po przejęciu Abramsów Polska będzie miała w służbie trzy typy czołgów - oprócz postsowieckiego T72 i niemieckich Leopardów.


Przypomnijmy, że w marcu polski Sejm przyjął ustawę „O obronie Ojczyzny”, która przewiduje prawie trzykrotne zwiększenie wydatków na obronność i zwiększenie liczebności armii.

Show more
0
55