Poznan, Greater Po, Poland Prognoza pogody

FAIR_INFORMER
MONDAY (11.12)
Rain, Overcast
+3
  • °C
  • °F
APPARENT_TEMPERATURE
11 MPSWIND_SPEED
10,000%PROBABILITY_OF_PRECIPITATION
TUESDAY
100 %
13 MPS
+3°
+6°
WEDNESDAY
58 %
10 MPS
+1°
+3°
THURSDAY
48 %
9 MPS
+2°
FRIDAY
16 %
16 MPS
-1°
+3°
SATURDAY
16 %
16 MPS
+1°
+4°
SUNDAY
42 %
25 MPS
+1°
+5°
MONDAY
39 %
21 MPS
+4°
+5°
OTHER_NEWS Poznan
https://avalanches.com/pl/pozna_dziesitki_par_butw_na_placu_wolnoci_w_miecie316154_23_05_2020

Dziesiątki par butów na placu Wolności w mieście.


Był to sobotni protest przypominający kryzys klimatyczny W sobotni poranek na placu odbył się samotny protest działacza „Powstanie Zagłady Poznania”, któremu towarzyszył niezwykły wygląd. Dziesiątki par butów rozrzucone były po całym placu.

Według organizatorów protestu dziesiątki par butów, które zostały rozprowadzone na placu Wolności w sobotę rano (23 maja), powinny symbolizować ruch społeczny stojący za samotnym protestem aktywisty.

- Ten punkt widzenia przypomina nam, że teraz na placu protestuje jedna osoba, a wkrótce będzie nas więcej, motywowanych całkowitą biernością i ignorancją rządu, korporacji i mediów na temat kryzysu klimatycznego. My i my patrzymy na ciebie - wyjaśniają. „Dzięki temu protestowi przypominamy, że oprócz kryzysu zdrowotnego, który najbardziej nas niepokoi, kryzysu pandemicznego, kryzys klimatyczny wciąż trwa” - dodają.

Aktywiści zauważają, że wiele osób twierdzi, że lokalizacja i pogorszenie koniunktury gospodarczej spowodowane przez wirusa i kwarantannę uratują nas przed kryzysem klimatycznym i zmniejszą emisje, więc nie trzeba nic robić.

- Ta opinia nie ma nic wspólnego z wiedzą naukową. Ostrzegają, że chociaż pandemia zatrzymała świat, kryzys klimatyczny trwa i trwa.

SHOW_MORE
1
26
https://avalanches.com/pl/pozna_grupa_amica_ponownie_pomoga_szpitalowi_chorb_zakanych_w_poznaniu_t316149_23_05_2020

Grupa Amica ponownie pomogła szpitalowi chorób zakaźnych w Poznaniu. Tym razem firma podarowała aparat oddechowy.


5 aparatów oddechowych, 500 kombinezonów ochronnych i okularów, 2000 masek FFP2 i lodówkę przeniesiono do szpitala miejskiego w mieście.

„Każda, nawet najmniejsza darowizna dla szpitala jest dla nas niezwykle cenna”, podkreśla Jendzej Solarski, wiceprezydent miasta. „Ale darowizna osobistego wyposażenia ochronnego i sprzętu medycznego zasługuje na szczególne podziękowania”. Dzięki takim prezentom lekarze miejscy mogą jeszcze skuteczniej zwalczać wirusa. Silny i uczciwy lokalny patriotyzm zawsze był dumą mieszkańców miasta. Dziś przedsiębiorcy z regionu udowadniają, że można na nich liczyć nawet w trudnych czasach, za co jestem wam bardzo wdzięczny - dodaje.

Szpital na ulicy Szwajcarskiej jest jedną z kilku wspieranych przez firmę instytucji w Wielkopolsce. Ponad miesiąc temu grupa Amica przekazała darowiznę na rzecz pierwszego szpitala w regionie dla osób zarażonych wirusem.

„Wielkopolanie mogą spotkać się w trudnych czasach, a zapobieganie infekcjom i powstrzymywanie rozprzestrzeniania się tej śmiertelnej choroby w regionie to nasza wspólna przyczyna - społeczeństwo, samorządy, samorządy i prywatne firmy. Pomagaliśmy szpitalom i pogotowiom ratunkowym w całym kraju, ale musimy zdawać sobie sprawę, że biorąc pod uwagę obecną skalę potrzeb, skupiamy nasze wsparcie w Wielkopolsce - mówi Marcin Bilik, I Wiceprezes Grupy Amica.


SHOW_MORE
0
15
https://avalanches.com/pl/pozna__wyszed_z_aresztu_i_pojawi_si_ju_na_posterunku_policji_sd_apelac315997_23_05_2020

Wyszedł z aresztu i pojawił się już na posterunku policji.


Sąd Apelacyjny postanowił zwolnić Arkadiusza Ł. ps. „Hoss” nazwał wnuczkę króla mafii. Stało się to po otrzymaniu przez sąd potwierdzenia zapłaty majątku gwaranta. Po zwolnieniu mężczyzna pojawił się na posterunku policji przy ul. Rycerskiej pod nadzorem policji, którą orzekł sąd.

W piątek sędzia ogłosił decyzję Miejskiego Sądu Apelacyjnego.

- Sąd oficjalnie przyjął gwarancję od osoby, która wypłaciła pieniądze. Sąd poinformował ją i poinstruował ją o konsekwencjach nieprzestrzegania jej obowiązków, a także o nakazach i zakazach wynikających z decyzji.

„Zostałem kozłem ofiarnym”

Opuszczając areszt z bluzą na twarzy, wsiadł do samochodu, który natychmiast zabrał na komisariat na ulicy. Rycerska, gdzie zgłosił się na ochotnika w ramach policyjnej inwigilacji.

Tam odpowiadał na pytania dziennikarzy.

- Proszę, zostaw mnie w spokoju, nic nie zrobiłem. Jestem naprawdę niewinny - powiedział.

Zapytany, czy zastosuje się do instrukcji sądu, odpowiedział: „Tak zrobię”.

Potem ponownie podkreślił, że był niewinny. „Zostałem kozłem ofiarnym” - stwierdził.

Obrońcy wytoczyli proces aresztowania.

Adwokat uprzednio zapewnił również, że jego klient został błędnie skazany przez sąd pierwszej instancji. - Został skazany bez dowodów. Jest to precedens na skalę krajową - powiedział prawnik Paweł Sołtysyak.

Podkreślił, że w związku z decyzją o zwolnieniu z aresztu w piątek ma nadzieję, że przekonają sąd kasacyjny, że niewinny został skazany.

We wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu rozpatrzył skargę obrońców na tymczasowe aresztowanie. Według rzecznika sądu nakaz zatrzymania został utrzymany w mocy. Istnieją jednak znaczące zmiany, ponieważ aresztowanie jest warunkowe.

SHOW_MORE
0
17
OTHER_NEWS Poland
https://avalanches.com/pl/warsaw__about_100_modernized_t72_tanks_disappeared_from_the_warehouses_of_th1928919_13_04_2022

Z magazynów miasta Lublina zniknęło około 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Poinformował o tym polski serwis informacyjny Visegrád 24 na Twitterze dzisiaj, 12 kwietnia.

„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że ​​pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.

Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.


Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.


11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.


7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę

SHOW_MORE
0
145
https://avalanches.com/pl/warsaw__polskie_ministerstwo_obrony_podpisao_umow_na_zakup_250_amerykaskic1923808_06_04_2022

Polskie Ministerstwo Obrony podpisało umowę na zakup 250 amerykańskich czołgów Abrams M1A2 za 20 mld zł (ponad 4 mld euro), co jest największym kontraktem na zakup uzbrojenia dla polskiej armii.


Według Europejskiej Prawdy informuje o tym RMF24.


W lipcu 2021 r. Polska wysłała odpowiedni wniosek do Stanów Zjednoczonych. W październiku minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział rozmieszczenie czołgów na wschodzie kraju. W lutym sprzedaż czołgów została zatwierdzona przez Departament Stanu, w marcu - przez Kongres USA.


Teraz minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił ostatni punkt procedury - podpisanie kontraktu przez Polskę.


"Już w tym roku do naszego wojska trafi 28 Abramsów i będzie można rozpocząć szkolenie polskich czołgistów. Dostawa zostanie zakończona w 2026 roku" - powiedział.

Po przejęciu Abramsów Polska będzie miała w służbie trzy typy czołgów - oprócz postsowieckiego T72 i niemieckich Leopardów.


Przypomnijmy, że w marcu polski Sejm przyjął ustawę „O obronie Ojczyzny”, która przewiduje prawie trzykrotne zwiększenie wydatków na obronność i zwiększenie liczebności armii.

SHOW_MORE
0
79