Rzeszów, Województw, Polska Prognoza pogody

There are no advertisements in the Rzeszów yet
Monday (06.02)
Mostly Cloudy
-6
  • °C
  • °F
-9°Feels like
2 mpsWind speed
2%Probability of precipitation
Monday
22%
2 mps
-9°
-3°
Tuesday
38%
3 mps
-9°
-2°
Wednesday
17%
3 mps
-9°
-2°
Thursday
0%
3 mps
-15°
-3°
Friday
17%
4 mps
-9°
Saturday
55%
6 mps
-4°
+4°
Sunday
69%
4 mps
-8°
+4°
Monday
25%
3 mps
-2°
+4°
Other News Rzeszów
https://avalanches.com/pl/rzeszw_ogromna_liczba_ludzi_w_miecie_straci_prac316214_24_05_2020

Ogromna liczba ludzi w mieście straci pracę.

.Aż osiem firm z miasta i województw Rzeszowski ogłosił zamiar zwolnień grupowych.

Początkowo informacje o planowanych dużych zwolnieniach z powodu pogorszenia sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstw w związku z infekcją wirusową otrzymano pod koniec marca tego roku.

Jakie są przyczyny redukcji personelu?

Redukcje miejsc pracy i przyczyny zwolnienia wyjaśniają trzy przyczyny.

1. eliminacja miejsc pracy spowodowana ograniczonym zakresem działalności prowadzonej przez firmę z powodu rozprzestrzeniania się infekcji wirusowej,

2. utrata zdolności do świadczenia usług, które są jedynym źródłem dochodu dla pracodawcy;

3. Zmniejszenie zamówień od kontrahentów na wytwarzane produkty związane z rozprzestrzenianiem się chorób wirusowych.

Okazuje się, że takie zwolnienia dotyczą nie tylko pracowników branży hotelarskiej, restauracyjnej, rozrywkowej, kosmetycznej, ale także motoryzacyjnej i lotniczej.

W wyniku zwolnień grupowych ponad 300 osób z powiatu rzeszowskiego straci pracę. Tymczasem liczba bezrobotnych na rzeszowskich listach PUP zaczęła gwałtownie rosnąć przed wystąpieniem infekcji wirusowej.

Liczba bezrobotnych w rejestrach w mieście na koniec ubiegłego miesiąca wyniosła 12 381 bezrobotnych, a na dzień 20 maja br. 13 643.


Show more
0
12
https://avalanches.com/pl/rzeszw_czy_w_rzeszowie_bd_adowarki_do_samochodw316212_24_05_2020

Czy w Rzeszowie będą ładowarki do samochodów?

52 nowe ładowarki do samochodów elektrycznych w mieście - tego chce rada miasta. Sprawdź, gdzie staną. Do końca 2022 r. Liczba ładowarek do pojazdów elektrycznych może wzrosnąć do 52 sztuk. Rezolucja w tej sprawie zostanie przyjęta na posiedzeniu rady miasta we wtorek 26 maja.

Jak czytamy w rezolucji, ustawa o mobilności elektrycznej i paliwach alternatywnych zawiera przepis określający obowiązek uruchomienia minimalnej liczby ładowarek pojazdów elektrycznych w mieście. Dla gmin o liczbie mieszkańców przekraczającej 150 000, w których zarejestrowano co najmniej 95 000 samochodów i co najmniej 400 pojazdów na 1000 mieszkańców. Do grudnia tego roku powinno być 100 publicznych punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

Do połowy stycznia tego roku w mieście istniało tylko 13 takich punktów, co może się zmienić w ciągu dwóch lat, ponieważ na następnej sesji rady miasta (26 maja) doradcy rozważą decyzję o budowie nowych ładowarek. W sumie będzie 52, co daje 105 punktów.

Niektóre ładowarki zostaną zbudowane jeszcze w tym roku. Można je znaleźć na wielu ulicach naszego miasta.


Show more
0
27
https://avalanches.com/pl/rzeszw_czy_w_tym_roku_mieszkacy_miasta_bd_korzysta_z_basenw_i_wirowni316022_23_05_2020

Czy w tym roku mieszkańcy miasta będą korzystać z basenów i żwirowni?

Najnowsze „rozmrażanie” gospodarki pozwoliło na otwarcie salonów fryzjerskich, a także restauracji i kawiarni w całym kraju. Kolejnym krokiem w łagodzeniu ograniczeń jest między innymi przywrócenie siłowni, klubów fitness i basenów.

Mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekają na korzystanie z basenów miejskich. Czy będą otwarte za kilka dni? - Nasze baseny kryte i basen zewnętrzny ROSiR przy ul. Jałowego jest w pełni przygotowany na przyjęcie klientów, ale trzeba poczekać na odpowiednie regulacje rządowe i specjalne instrukcje dotyczące jego otwarcia. - mówi Maciej Hlodnitsky, rzecznik prezydenta miasta.

Sytuacja jest podobna do żwirowni, która co roku jest bardzo popularna wśród mieszkańców i gości. „Żwirownia została również dostosowana do potrzeb mieszkańców, zajęliśmy się czyszczeniem terenu, przygotowaniem systemu dźwiękowego lub napięcia na moście”, wyjaśnia administracja miasta. W związku z odkryciem wystarczy teraz poczekać, aż rząd zdecyduje o odpowiednich przepisach bezpieczeństwa dotyczących jego wykorzystania.

Prosimy o odrobinę cierpliwości i wkrótce wrócimy do naszego poprzedniego stylu życia.

Show more
0
21
Other News Poland
https://avalanches.com/pl/warsaw__about_100_modernized_t72_tanks_disappeared_from_the_warehouses_of_th1928919_13_04_2022

Z magazynów miasta Lublina zniknęło około 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Poinformował o tym polski serwis informacyjny Visegrád 24 na Twitterze dzisiaj, 12 kwietnia.

„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że ​​pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.

Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.


Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.


11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.


7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę

Show more
0
105
https://avalanches.com/pl/warsaw__polskie_ministerstwo_obrony_podpisao_umow_na_zakup_250_amerykaskic1923808_06_04_2022

Polskie Ministerstwo Obrony podpisało umowę na zakup 250 amerykańskich czołgów Abrams M1A2 za 20 mld zł (ponad 4 mld euro), co jest największym kontraktem na zakup uzbrojenia dla polskiej armii.


Według Europejskiej Prawdy informuje o tym RMF24.


W lipcu 2021 r. Polska wysłała odpowiedni wniosek do Stanów Zjednoczonych. W październiku minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział rozmieszczenie czołgów na wschodzie kraju. W lutym sprzedaż czołgów została zatwierdzona przez Departament Stanu, w marcu - przez Kongres USA.


Teraz minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił ostatni punkt procedury - podpisanie kontraktu przez Polskę.


"Już w tym roku do naszego wojska trafi 28 Abramsów i będzie można rozpocząć szkolenie polskich czołgistów. Dostawa zostanie zakończona w 2026 roku" - powiedział.

Po przejęciu Abramsów Polska będzie miała w służbie trzy typy czołgów - oprócz postsowieckiego T72 i niemieckich Leopardów.


Przypomnijmy, że w marcu polski Sejm przyjął ustawę „O obronie Ojczyzny”, która przewiduje prawie trzykrotne zwiększenie wydatków na obronność i zwiększenie liczebności armii.

Show more
0
44