Wrocław, Województw, Polska Prognoza pogody

FAIR_INFORMER
MONDAY (26.02)
Rain, Overcast
+11
  • °C
  • °F
+11°APPARENT_TEMPERATURE
8 MPSWIND_SPEED
5,480%PROBABILITY_OF_PRECIPITATION
TUESDAY
48 %
10 MPS
+4°
+9°
WEDNESDAY
48 %
11 MPS
+6°
+9°
THURSDAY
7 %
14 MPS
+6°
+14°
FRIDAY
16 %
16 MPS
+8°
+18°
SATURDAY
26 %
20 MPS
+10°
+16°
SUNDAY
23 %
12 MPS
+8°
+13°
MONDAY
23 %
23 MPS
+7°
+10°
OTHER_NEWS Wrocław
https://avalanches.com/pl/wrocaw__w_miecie_zaczo_si_kino_samochodowe_przedwczoraj_w_miecie_otwart316242_24_05_2020

W mieście zaczęło się kino samochodowe.


Przedwczoraj w mieście otwarto kino samochodowe. Rotunda Stadionu Miejskiego w mieście stał się największym ekranem w Europie.

Rotunda Stadionu to obecnie największe kino, w którym widzowie oglądają filmy, wygodnie zaparkowane w samochodach na parkingu przed stadionem. Pierwsze dwa koncerty odbyły się w piątek wieczorem.

- Na parkingu było ponad 160 samochodów. Nie pozwalamy na wygodniejsze oglądanie. Podczas pierwszego oglądania wszystkie bilety zostały sprzedane - poinformowali nas z biura promocji.

Obraz jest wyświetlany przy użyciu projektora laserowego najnowszej generacji.

- To niezwykle technologiczne urządzenie z elektroniką i optyką najnowszej generacji. Bardzo drogi. Wszystko po to, aby obraz był wystarczająco jasny, wyraźny, równomiernie wyświetlany i regulowany na półkolistej powierzchni ekranu ”- wyjaśnił nasz oficer techniczny.

Ścieżka dźwiękowa jest nadawana w radiu. Po zainstalowaniu odbiorników na stałej częstotliwości (88,1 MHz) z głośników samochodu słychać czysty dźwięk.

Najtańszy bilet kosztuje 40 PLN za samochód, niezależnie od liczby osób w samochodzie. Miejsca na pierwszym planie są droższe. Musisz zapłacić 100 PLN za bilet premium. Popcorn i napoje są również wliczone.

Bilety można kupić tylko online. Przekąski są sprzedawane podczas pokazu. Możesz płacić tylko kartą!

Repertuar nadchodzących koncertów dziś po 22.00.


SHOW_MORE
0
31
https://avalanches.com/pl/wrocaw__otwieraj_schronisko_dla_zwierzt_we_wrocawiu_zgodnie_z_nowymi_prze316237_24_05_2020

Otwierają schronisko dla zwierząt we Wrocławiu.


Zgodnie z nowymi przepisami od poniedziałku 25 maja schronisko dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu przy ulicy Ślazowej będzie znów otwarte dla zwiedzających. Ale zgodnie z nowymi zasadami!

Wrocławski hostel został zamknięty dla odwiedzających od połowy marca tego roku. Teraz „porusza się” zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa.

Jednocześnie w hostelu może przebywać maksymalnie 10 osób. Będziesz potrzebował złożonej maski lub szalika. Dostępne będą środki dezynfekujące do rąk i rękawiczki jednorazowe. Powinien także znajdować się w bezpiecznej odległości i wchodzić kolejno do komisji selekcyjnej.

- Utworzono nowe reguły, aby zapewnić wszystkim maksymalne bezpieczeństwo. Szczególnie zapraszamy osoby bardzo zainteresowane adopcją - powiedziała Alexandra Zucker, rzeczniczka schroniska dla bezdomnych zwierząt w mieście.

Godziny w hostelu również się zmienią. W dni powszednie schronisko będzie otwarte od 9:00 do 16:30, a ostatnie wejście do pokoju jest możliwe o 15:00. Z kolei w weekendy będzie czynny od 9.00 do 15.00, a ostatnie wejście o 13.00.


SHOW_MORE
0
46
https://avalanches.com/pl/wrocaw__prace_naprawcze_dobiegaj_koca_napraw_probusa_na_mecie_ju_jest_as316122_23_05_2020

Prace naprawcze dobiegają końca.


Napraw Probusa na mecie. Już jest asfalt, wkrótce powstanie próg, a odbudowa ulicy Probusa, która będzie kontynuowana od końca stycznia, zostanie ukończona w najbliższej przyszłości. Pracownicy drogowi tego krótkiego, ale ważnego systemu komunikacji na ulicy miasta już stworzyli nową powierzchnię.

W tej chwili naprawy odbywają się w ostatniej linii prostej. Wschodnia połowa drogi jest już prawie gotowa, w zachodniej części trwają prace. „Przejedziemy Probusa bez przeszkód w obu kierunkach na początku przyszłego miesiąca”, obiecują pracownicy dróg.

Ilość wykonanej pracy była ogromna. Poniemiecki bruk, tonący i nierówny w wielu miejscach, który zmniejszał komfort jazdy i zwiększał hałas, został zastąpiony asfaltem.

- Konieczna była również regulacja studni deszczowych. Nowy chodnik jest wykonany z płytki o wymiarach 35 × 35 cm, dopiero zaczynają się prace brukarskie. Aby renowacja chodnika miała sens, konieczna była także naprawa rynien piwnicznych, które wykonał kierownik najemcy przy ul. Probus ”- mówi Eva Mazur z Rady Dróg i Miast.

Aby naprawa była jak najłatwiejsza dla kierowców, droga została częściowo zamknięta. Cały czas panował ruch na połowie drogi. Obejścia wskazano dla drugiego kierunku.

Po naprawie droga zyska nowy komfort i estetykę. Będzie również bezpieczniejszy dla kierowców i pieszych.

SHOW_MORE
0
13
OTHER_NEWS Poland
https://avalanches.com/pl/warsaw__about_100_modernized_t72_tanks_disappeared_from_the_warehouses_of_th1928919_13_04_2022

Z magazynów miasta Lublina zniknęło około 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Poinformował o tym polski serwis informacyjny Visegrád 24 na Twitterze dzisiaj, 12 kwietnia.

„Jeden z najsłynniejszych polskich ekspertów wojskowych @wolski_jaros dał jasno do zrozumienia, że ​​pogłoski, jakoby 100 czołgów T-72 przechowywanych w Lublinie „zniknęło” kilka dni temu, są prawdziwe. Niedawno zostały one zmodernizowane do standardu T-72M1R (kamera termowizyjna i inne (ulepszenia). Wesołych polowań, Ukraina” – pisze gazeta.

Jednocześnie w publikacji podkreślono: „Polacy twierdzą, że nagłe pojawienie się w Donbasie dużej liczby T-72 armii ukraińskiej nie może być kojarzone ze zniknięciem 100 polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 -72 można kupić w każdym sklepie wojskowym, podobnie jak broń używaną na Krymie w 2014 roku” – wskazuje źródło.


Jak podała Ukraińska Agencja Prasowa, 12 kwietnia amerykański senator Ted Cruz z Teksasu powiedział, że systemy obrony przeciwlotniczej, myśliwce i inną śmiercionośną broń należy natychmiast dostarczyć na Ukrainę.


11 kwietnia Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy pokazał nowy rodzaj broni do niszczenia bezzałogowych statków powietrznych.


7 kwietnia były doradca sekretarza obrony USA, ekspert ds. komunikacji strategicznej Christopher Harvin, powiedział, że ciężka broń z krajów trzecich powinna być dostarczana na Ukrainę

SHOW_MORE
0
159
https://avalanches.com/pl/warsaw__polskie_ministerstwo_obrony_podpisao_umow_na_zakup_250_amerykaskic1923808_06_04_2022

Polskie Ministerstwo Obrony podpisało umowę na zakup 250 amerykańskich czołgów Abrams M1A2 za 20 mld zł (ponad 4 mld euro), co jest największym kontraktem na zakup uzbrojenia dla polskiej armii.


Według Europejskiej Prawdy informuje o tym RMF24.


W lipcu 2021 r. Polska wysłała odpowiedni wniosek do Stanów Zjednoczonych. W październiku minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział rozmieszczenie czołgów na wschodzie kraju. W lutym sprzedaż czołgów została zatwierdzona przez Departament Stanu, w marcu - przez Kongres USA.


Teraz minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił ostatni punkt procedury - podpisanie kontraktu przez Polskę.


"Już w tym roku do naszego wojska trafi 28 Abramsów i będzie można rozpocząć szkolenie polskich czołgistów. Dostawa zostanie zakończona w 2026 roku" - powiedział.

Po przejęciu Abramsów Polska będzie miała w służbie trzy typy czołgów - oprócz postsowieckiego T72 i niemieckich Leopardów.


Przypomnijmy, że w marcu polski Sejm przyjął ustawę „O obronie Ojczyzny”, która przewiduje prawie trzykrotne zwiększenie wydatków na obronność i zwiększenie liczebności armii.

SHOW_MORE
0
103